REKULTYWACJA ZIEMI METODĄ WYPŁUKIWANIA

REKULTYWACJA
AWAS Serwis zrealizowała i wdrożyła projekt (dzięki uzyskaniu dofinansowania Jednostki Mazowieckiej Wdrażania Programów Unijnych) polegający na skonstruowaniu płuczki do skażonej ziemi. Dzięki tej technologii, wprowadzamy na rynek nową, innowacyjną usługę, polegającą na rekultywacji mas ziemi skażonej olejami. Oferujemy przyjmowanie ziemi skażonej produktami ropopochodnymi i jej unieszkodliwianie. Rekultywacja polega na mechanicznym wypłukiwaniu zanieczyszczeń z ziemi przy zastosowaniu odpowiednio dobranego środka powierzchniowo czynnego. Efektem takiego procesu jest uzyskanie czystej ziemi, którą można wykorzystywać gospodarczo, a cały proces odbywa się w obiegu zamkniętym.
REKULTYWACJA
TECHNOLOGIA
Opracowaliśmy technologię, która umożliwia rekultywację skażonych gruntów, szybko, bezpiecznie i na skalę przemysłową. Technologia ta składa się z szeregu procesów następujących po sobie:
TECHNOLOGIA
1
Przywożona skażona ziemia trafia bezpośrednio na przesiewacz.
2
Przesiana ziemia transportowana jest przenośnikiem na płuczkę.
3
Przenośnik płuczki przesuwa przesianą ale skażoną ziemię przez rząd dysz podających wodę i detergent. Wał płuczki miesza i przesuwa zraszaną ziemię.
4
Tworząca się emulsja powstająca podczas wypłukiwania, grawitacyjnie spływa do bufora, gdzie następuje rozdział faz (olej-woda). Woda obiegowa zawracana jest do dysz płuczki, a oddzielony olej gromadzony jest w zbiorniku na olej.
5
Pulpa ziemi, mocno uwodniona, transportowana jest do kontenerów odwadniających. Do procesu odwadniania dodawane są flokulanty przyspieszające odprowadzanie wody, która trafia do obiegu płukania. Odwodniona pulpa przenośnikiem odprowadzana jest jako czysty produkt na plac.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Polityka prywatności.